Ukrainian (UA)English Russian
Виготовлення м/к

Металоконструкції - конструкції з металу, що застосовуються в будівництві промислових будівель, великопролітні будівлі, мости і естакади, листові конструкції, вежі і мачти, каркаси багатоповерхових будівель, кранові та інші рухомі конструкції, інші конструкції.
Виготовлення сталевих конструкцій складається з ряду операцій, для виконання яких організовані цехи основного виробництва. До них відносяться:
•    цех підготовки металу зі складом;
•    цех обробки металу;
•    склад напівфабрикатів;
•    складально-зварювальні цеху;
•    маляропогрузочний цех зі складом готової продукції.
Цех підготовки металу здійснює розвантаження, сортування, маркування, правку, складування, зберігання і видачу металопрокату. Крім цього, в цеху підготовки здійснюються приймання і зберігання обрізу і ділових відходів, видача ділових відходів, оброблення обрізків і відвантаження металобрухту.
У цеху обробки виконуються операції з виготовлення деталей з металопрокату, який надходить з цеху підготовки. Завдяки наявності високоточного газо-плазмового сверлильного обладнання виготовлення деталей в даний час в основному здійснюють без розмітки і намітки. При необхідності розмітки або намітки спочатку на поверхню металу наносять контури деталей, центри отворів, лінії перегинів, а також знаки і написи. Різання металу на деталі виробляють по лініях, нанесеним на метал. Різання виробляють на ножицях, пилах або киснем на автоматах або напівавтоматах. Утворення отворів в деталях виробляють на пресах або свердлильних верстатах. Для деяких деталей доменних печей, газгольдерів, резервуарів, труб, трубопроводів, силосів і бункерів виробляють згинання в холодному або рідше в гарячому стані. В окремих деталях стругають кромки і фрезерують торці.
Багато цехів обробки мають технологічні лінії і автоматизовані установки для виконання декількох операцій. До таких лініях і установок відносяться потокові лінії по виготовленню великих листових деталей, конвеєр фірми «Болтон енд Поул» (Англія) - для різання і свердління профільної сталі, механізовані установки для різання проколки кута фірми «Фічеп» (Італія) і «Вернье» (Франція), механізована установка для різання і свердління профільної сталі фірми «Густав Вернер» (ФРН) механізована установка для сплющивания, різання і проколу труб для зв'язків.
Виготовлені деталі маркують і здають на склад напівфабрикату комплектно окремо по кожному робочому кресленню. Довгі деталі зазвичай складують в відсіках, а дрібні зберігають в контейнерах.
В складально-зварювальних цехах роблять складання конструкцій з окремих деталей, які надходять зі складу напівфабрикатів. Процес складання конструкцій складається з розміщення деталей відповідно до креслення і з'єднання їх між собою короткими зварними швами (прихватками). Зібрані конструкції піддаються автоматичному зварюванні під шаром флюсу і напівавтоматичного зварювання в середовищі вуглекислого газу.
Деякі види великогабаритних і складних конструкцій вимагають ряду додаткових робіт для забезпечення високої якості монтажних з'єднань (фрезерування торців конструкцій, свердління отворів для монтажних з'єднань по кондукторам або по розмітці, загальну і контрольну збірку). Загальна збірка проводиться для забезпечення проектних розмірів конструкцій, підгонки кромок під зварювання і рассверловкі монтажних отворів. Контрольна збірка проводиться для перевірки точності виготовлення елементів і їх взаємозамінності. Закінчені виготовленням конструкції маркують - наносять фарбою номер замовлення, робочого креслення, марку конструкції.
Виготовлені конструкції транспортують в маляр-навантажувальний цех, де конструкції гарантують, складають у штабелі і вантажать на залізничні платформи або автотранспорт для відправки на монтаж.
Для забезпечення необхідної якості виготовлення сталевих конструкцій на заводах існує система контролю і перевірки якості матеріалів, стану обладнання, пристроїв та інструменту, кваліфікації працівників, пооперационного контролю і приймання-здачі якості виконаних робіт. Якість прокатної сталі, електродів, зварювального дроту, флюсів, вуглекислого газу, лакофарбових матеріалів, що застосовуються при виготовленні конструкцій, має задовольняти вимогам відповідних стандартів і технічних умов.
Зварні з'єднання металоконструкцій
З'єднання елементів металевих конструкцій зварюванням засноване на принципі утворення монолітного з'єднання в результаті міжатомного зчеплення металів в звареному шві.
Основними достоїнствами зварних з'єднань є:
•    висока міцність і надійність;
•    можливість з'єднання елементів безпосередньо без допоміжних деталей і отворів (на відміну від клепаних і болтових з'єднань);
•    простота конструктивної форми;
•    економія металу;
•    можливість механізації і автоматизації процесу зварювання.
Недоліками зварних з'єднань є:
•    деформація виробів від усадки зварних швів;
•    наявність залишкових напружень в конструкції, що в деяких випадках призводить до збільшення крихкості сталі
Для з'єднання сталевих конструкцій переважно застосовується електродугове зварювання електродом, що плавиться.
Способи зварювання:
•    ручне електродугове зварювання - найбільш повільний і трудомісткий вид зварювання. При її застосуванні з'єднання виходить більш низької якості, ніж при механізованих способах. Однак вона має дуже велике поширення завдяки звий універсальності: може проводитися в будь-якому положенні і в важкодоступних місцях. Найбільш часто ручне електродугове зварювання застосовується при монтажі металевих конструкцій;
•    автоматична і напівавтоматична зварка під флюсом. Особливість її полягає в тому, що зварювальна дуга горить між електродним дротом і зварюваним виробом під шаром спеціального флюсу. На місце зварювання попередньо подається флюс. Зварювальна дуга розплавляє дріт основний метал і частину флюсу. Зварювальна ванна виходить більш глибокої і подовженьої форми. У міру просування зварювання утворюється зварний шов, закритий шлаковою кіркою, яка після охолодження легко відділяється і оголює поверхню шва. В даний час широкого поширення набуло напівавтоматичне зварювання «порошковим дротом», що представляє собою згорнуту в трубочку сталеву стрічку, всередині якої запресований флюс.
•    зварювання в середовищі захисного газу здійснюється напівавтоматичним способом плавким електродним дротом. До зварювальної голівки по гнучких шлангах автоматично подаються електродний дріт і вуглекислий газ. Вуглекислий газ відтісняє повітря із зони горіння дуги і захищає розплавлений метал від кисню та азоту.
•    електрошлакове зварювання. В цьому випадку зварювані листи розташовують вертикально з зазором 20-40 мм: низ зазору обмежений сталевою підкладкою, боки - мідними повзунами, охолоджуваними проточною водою. По мірі зварювання автоматично подається електродний дріт і рухаються мідні формуючі повзуни в напрямку зварювання. Електрошлакове зварювання застосовують при зварюванні товстих (понад 20 мм) елементів.
Зварні з'єднання можуть бути:
•    встик - зварюються деталі приставляються одна до іншої встик, і місце їх з'єднання проплавляется звареним швом;
•    внахлестку - одна деталь накладається на іншу і приварюється по окремим гранях або по всьому контуру з'єднання;
•    комбіновані - деталі зварюються встик і для посилення привариваются накладки внахлестку.
Болтові з'єднання металоконструкцій
Крім зварювання в металевих конструкціях застосовують болтові і заклепувальні з'єднання. Болтові з'єднання застосовують переважно при монтажі металевих конструкцій, так як збігом отворів з'єднувальних елементів автоматично контролюється правильність їх установки і взаємного розташування; болти дають можливість щільно стягнути з'єднувані елементи. Встановити болт надзвичайно просто, для цього не потрібно спеціального устаткування і підведення енергії.
Антикорозійний захист металоконструкцій
Всі сталеві конструкції, виготовлені і прийняті ВТК, перед відвантаженням повинні бути загрунтовані або пофарбовані для запобігання металу від корозії. Корозією металів називають руйнування металевих матеріалів внаслідок хімічної або електрохімічної взаємодії їх з навколишнім середовищем. Середовищем, в якій відбувається корозія металів, зазвичай бувають різні рідини і гази.
Швидкість корозії металевих конструкцій в значній мірі залежить від вологості повітря і його складу.
Основним методом захисту металоконструкцій від корозії є покриття їх лакофарбовими матеріалами.
Якість захисту металоконструкцій лакофарбовими матеріалами в значній мірі залежить від якості підготовки поверхні металу перед фарбуванням. При будь-яких методах забарвлення дефекти, що залишилися після очищення поверхні, в подальшому є основною причиною передчасної корозії металу. Вид підготовки залежить від ступеня агресивності середовища, для якої призначені конструкції. Ступінь агресивного впливу середовища на конструкції визначається середньою швидкістю корозії.
Підготовка поверхні конструкцій, призначених для експлуатації в неагресивних і слабоагресивних середовищах, проводиться ручним або механізованим інструментом. При необхідності проводиться протирання поверхні дрантям, змоченим уайт-спіритом, для видалення жирових плям і інших забруднень, а також обдування стисненим повітрям. При цьому поверхня металу повинна бути очищена від відділяючоїся окалини, іржі, зварювальних бризок, залишків флюсів, жирових і інших забруднень
Підготовка поверхні конструкцій, призначених для експлуатації в середньо-і сільноагрессівних середовищах, проводиться дробеструйним або Дробеметним способом (для. Металопрокату) з зачисткою зварних швів ручним або механізованим інструментом. Ступінь очищення повинна бути такою, щоб при огляді неозброєним оком були відсутні окалина та іржа. Поверхня також повинна бути очищена від зварювальних бризок, залишків флюсів, жирових і інших забруднень.
Після підготовки поверхні металоконструкції піддаються ґрунтовці і фарбуванню. Металоконструкції покриваються спеціальними з'єднаннями для підсилення їх антикорозійних властивостей.

 
Новини

Успішно пройдений другий наглядовий аудит ISO 9001-2015. Орган по сертифікації TUV Thuringen Україна.

Команда керівників заводу успішно пройшла тренінг з розробки стратегії розвитку бізнесу з компанією Роланд Бергер. Проект USAID ERA (USA).

Підписано меморандум про створення торгового представництва в Іраку в м Басра з компанією Abdulraouf Chebaro Company.

Результати 2001 - 2020

Металоконструкції - 78 365тн

Рулоніруемие резервуари - 87 037тн

Полистові резервуари - 82 028тн

Поточні проекти

Заміна бункера 100м3. Виготовлений і виконаний монтаж нового бункера.

Виготовлення баштових конструкцій вишок зв'язку висотою - 40, 50, 60, 70 метрів.

Виготовлення та поставка РВС 700 рулонним способом.

Заміна резервуара об'ємом 2000м3 на комплексі перевантаження і переробки тропічних олій. У порту Південний. Delta Wilmar Сінгапур.

Всі проекти

Top