Ukrainian (UA)English Russian
Виготовлення резервуарів

Після затвердження креслень КМД проводиться їх комплектація, яка передається до цехів та відділів заводу.
Для виготовлення якісних металоконструкцій резервуарів здійснюється вхідний контроль якості металопрокату, який включає в себе:
•    перевірку документів (сертифікатів), що засвідчують якість металопрокату і реєстрацію в журналі вхідного контролю;
•    візуальний огляд металопрокату. Металопрокат не повинен мати поверхневих дефектів прокатки - розшарувань, закатів, раковин і т.д .;
•    контроль товщини металопрокату;
•    контроль площини;
•    контроль ширини металопрокату;
•    контроль довжини металопрокату;
•    ультразвуковий контроль металопрокату на суцільність;
•    маркування отриманого металопрокату згідно заводського маркування.

Листовий металопрокат, який використовується для виготовлення стінок і днищ, підлягає виправленню. Виправлення металопрокату проводиться способами, що виключають утворення вм'ятин, забоїн та інших пошкоджень. ПАТ «МЗМК» здійснює правку листів на 7-ми і 11-ти валкових листоправильних вальцах. 
Після правки 100% металопрокату піддається огляду на наявність зовнішніх дефектів.
Перед виготовленням рулоніруемого полотнища, а також перед вальцюванням листів стінки резервуара, що збирається полистовим методом, проводиться обробка кромок листового металопрокату. Обробляються поздовжні і поперечні кромки.
Обробка кромок забезпечує усунення нерівностей, заусенців і завалів; щільне прилягання деталей один до одного, що є ключовою умовою якості передбачених проектом зварних з'єднань; дотримання лінійних розмірів і форм деталей, передбачених проектом. 
Технологія виготовлення вертикальних резервуарів передбачає використання таких методів:
•    метод рулонування;
•    метод полістової збірки;
•    комбінований метод.
Метод рулонування
Рулонування є індустріальний метод згортання в рулони зварних полотнищ, зібраних з окремих оброблених по периметру листів. При такому способі виробництва стінка, днище і дах резервуара поставляються на майданчик будівництва у вигляді згорнутих у рулони зварних полотнищ. 
Головною перевагою даного методу виготовлення резервуарів в порівнянні з полистовим полягає в значному зменшенні зварювальних робіт на місці установки резервуара, оскільки роботи по з'єднанню і зварюванню стінок, днищ, понтонних днищ і днищ плаваючих дахів проводяться в заводських умовах із застосуванням автоматичного зварювання. В середньому, зменшення обсягу зварювальних робіт на монтажному майданчику становить 80%.
Для виготовлення полотнищ застосовуються сталеві листи модульних розмірів 1500х6000 мм. Зварні полотнища виготовляються на спеціальному стенді рулонирования за допомогою автоматичного зварювання. 
Довжина рулонів становить 12 м, а вага узгоджується з вантажопідйомністю рухомого складу. Етапи виробництва полотнищ методом рулонирования:
•    виробництво технологічного каркаса. Перед зварюванням полотнищ готується спеціальний каркас, на який полотнище буде намотуватися. Для рулонування резервуарів в якості технологічного каркаса часто застосовують шахтні сходи, що забезпечує економію металу;
•   компоновка листів згідно креслень КМД. Компонування стінки, днища або настилу покрівлі проводиться на верхній складально-зварювальній площадці стенду рулонирования. В процесі компонування підготовлені листи металу розкладаються на майданчику відповідно до креслень КМД і фіксуються монтажними пристосуваннями;
•    зварювання і рулонування. Зварювання проводиться автоматичним обладнанням;
•  підготовка рулонів до транспортування. Відправка готової продукції замовнику проводиться як залізничним так і автомобільним транспортом.
Поряд з уже зазначеними перевагами методу рулонирования при виготовленні металоконструкцій резервуарів - зменшення обсягу зварювальних робіт на монтажному майданчику та високою якістю зварних швів внаслідок використання двостороннього автоматичного зварювання на заводі-виробнику, - можна відзначити ще одну важливу перевагу даного методу: зменшення часу монтажу в три- чотири рази в порівнянні з монтажем резервуарів, виготовлених полистовим методом. 
Метод полістової збірки
Метод полістової збірки полягає в тому, що в заводських умовах готуються листи стінки (максимальний розмір листів: 2500х10000 мм), вальцьовані в передбачений проектом КМ радіус, і листові деталі днища. Далі листові елементи спеціальним чином упаковуються і готуються до транспортування. Збірка стінки і днища повністю здійснюється на монтажному майданчику.
Етапи виробництва стінки і днища РВС полистовим способом:
•   підготовка листів стінки і днища. На даному етапі забезпечуються задані проектом розміри листів і їх геометричні параметри, а також проводиться обробка кромок під зварювання;
•    вальцовка листів стінки резервуара в передбачений проектом радіус. Вальцювання забезпечує циліндричну форму стінки резервуара при складанні;
•   упаковка. Листові конструкції стінок упаковуються і транспортуються в спеціально виготовлених ложементах (контейнерах). Деталі днища упаковуються і транспортуються в контейнерах, конструкція яких відповідає їх типорозмірам.

Комбінований метод
Існує так само комбінований метод виготовлення складових вертикального резервуара. У такому випадку застосовується виготовлення листових конструкцій ємності як за методом рулонирования полотнищ, так і по полистовій збірці.
Виробництво металоконструкцій даху резервуара
Технологія виробництва металоконструкцій даху РВС варіюється виходячи з його типу, визначеного проектом КМ. Залежно від типорозміру резервуара і інших специфічних особливостей в резервуарах застосовують стаціонарны дахи, які діляться на безкаркасні (самонесучі) і каркасні дахи конічної і сферичної форми, а також плаваючі дахи.

 
Новини

Успішно пройдений другий наглядовий аудит ISO 9001-2015. Орган по сертифікації TUV Thuringen Україна.

Команда керівників заводу успішно пройшла тренінг з розробки стратегії розвитку бізнесу з компанією Роланд Бергер. Проект USAID ERA (USA).

Підписано меморандум про створення торгового представництва в Іраку в м Басра з компанією Abdulraouf Chebaro Company.

Результати 2001 - 2020

Металоконструкції - 78 365тн

Рулоніруемие резервуари - 87 037тн

Полистові резервуари - 82 028тн

Поточні проекти

Заміна бункера 100м3. Виготовлений і виконаний монтаж нового бункера.

Виготовлення баштових конструкцій вишок зв'язку висотою - 40, 50, 60, 70 метрів.

Виготовлення та поставка РВС 700 рулонним способом.

Заміна резервуара об'ємом 2000м3 на комплексі перевантаження і переробки тропічних олій. У порту Південний. Delta Wilmar Сінгапур.

Всі проекти

Top