Ukrainian (UA)English Russian
Монтаж резервуарів

До 1955 року більшість вертикальних циліндричних резервуарів виготовлялося на монтажі методом полистовой складання. При цьому способі внаслідок дуже великого обсягу підготовчих і складально-зварювальних робіт, виконуваних на відкритому повітрі, терміни збирання залежали від метеорологічних умов, і для великої частини території монтаж був сезонним.
Розроблений в 1950-1955 рр. рулонний спосіб виготовлення і монтажу конструкцій вертикальних резервуарів дозволив перенести основну частину робіт на заводи-виробники і тим самим полегшити монтаж таких конструкцій. Цей спосіб знайшов широке поширення і застосовується в більшості випадків, коли можливо транспортування рулонів.
Підготовка основи під днище резервуарів і виготовлення фундаментів не залежить від способу монтажу, і до його початку проводиться розбивка осей резервуарів і вирівнюється поверхня гідроізоляційного шару штучного підстави резервуара.
Гідроізолювальний шар ретельно ущільнюється.
У плиткових фундаментах, що сприймають негативні опорні реакції при внутрішньому тиску в резервуарі, грунт над плитою повинен бути пошарово ретельно утрамбований шарами 20-25 см з поливанням водою. Анкерні болти повинні мати посилене антикорозійне покриття.
Особливу увагу треба звернути на якість вертикальних зварних швів, які є найбільш напруженими, а також на зварні з'єднання циліндричної частини і днища, в зонах розташування яких виникають місцеві напруги.
Зварювальники перед початком роботи незалежно від наявного у них посвідчення повинні пройти технологічну перевірку по зварюванню зразків, аналогічних виконуваній роботі.

Монтаж резервуарів, виготовлених рулонних методом.
Виготовлена, згорнута в рулон і закріплена від розгортання на заводі-виробнику частина днища і стінка резервуара транспортуються на місце монтажу і розгортаються в проектне положення. При цьому дотримується наступний порядок.
Розвантаження рулонів з залізничних платформ проводиться шляхом перекочування або краном.
Монтаж днища резервуара виконується на готовій основі з ізоляційним шаром, збереження якого має бути забезпечено.
Днище, виготовлене у вигляді одного або двох рулонів (в залежності від діаметра резервуара), послідовно розгортається так, щоб нахлестка листів мала ширину 30 -40 мм. У резервуарах діаметром до 28 м обидві половинки днища згортаються в один рулон.
При монтажі заанкерених резервуарів під час розгортання днища виступаючі частини анкерів повинні бути видалені, для чого застосовуються відповідні конструктивні рішення, що дозволяють закріплювати анкер до закопаної в грунт плити.
Якщо вантажопідйомність крана перевищує вагу стінки резервуара, рулон може бути піднято і встановлено вертикально безпосередньо на місце, з якого починається розгортання. При вантажопідйомності крана, меншою, ніж вага рулону, останній повинен бути переміщений шляхом перекочування так, щоб після повороту в вертикальне положення він зайняв місце, що необхідно для подальшого розгортання. Сам поворот виконується шляхом підйому одного кінця і опирання рулону на днище.
При монтажі рулонного резервуара з щитовою покрівлею одночасно з розгортанням стінки резервуара встановлюються центральна стійка і щити покрівлі, які фіксують положення стінки під час розгортання.
Для резервуарів великого обсягу стінка згортається в два рулони, а щитова покрівля може мати три точки опори.


Монтаж резервуарів, виготовлених полистовим методом.

Після правки листів і нанесення на них рисок і кордонів поздовжньої, а в деяких випадках поперечних нахлесток, встановлюють за допомогою кондуктора скоби і шайби різних типів для стяжних пристосувань, а також коротиші для установки листів і переносних риштувань. Скоби закладають в отвір кондуктора, притискають і прихоплюють зварюванням, після чого кондуктор знімають і переміщають так, щоб його крайній отвір збігався з останньою скобою, а грань полки куточка кондуктора поєднувалася з рискою на листі. Далі процес приварки скоб повторюється. Залежно від типу з'єднання застосовуються різні стяжні пристосування .
Ці операції виконуються для збірки днища і стінки резервуара. Після зварювання листів на місці стягувальні пристосування розбираються, а скоби зрубують і місця їх кріплення зачищаються.
Збірка днищ може вестися безпосередньо на піщаній основі, при цьому всі листи з'єднуються внакладку і зварюються з одного боку. 
Перевірку щільності швів у днища при зварюванні його на піщаній основі ведуть за допомогою вакуум-методу, обстежуючи 100% швів. При позитивних температурах допускається застосування хімічного методу контролю шляхом створення під днищем тиску не менше 50 мм вод. ст. за допомогою використання реактиву азотнокислої ртуті.
Збірка листів корпусу ведеться за допомогою копра або іншого механізму достатньої вантажопідйомності.
Після складання кожних двох поясів і усунення виявлених відхилень перевіряють горизонтальність кільцевих з'єднань внапуск.
У тих випадках, коли зварювання з'єднань листів відстане від збірки, для забезпечення жорсткості на четвертому поясі встановлюються відтяжки, кількість яких залежить від діаметра резервуара і передбачено проектом виробництва робіт.
При зварюванні вертикальних швів спочатку зварюють зовнішній шов, а потім підварюють шви із внутрішньої сторони. Стягнуті пристосування в швах розбирають після зварювання. Кільцеві шви заварюють після зварювання вертикальних швів. Після приварювання обв'язувального куточка корпусу проводиться випробування шва на щільність.
Монтаж покрівлі виконують відповідно до її конструкції (ферми, щитова покрівля, арочна система) на постійних або тимчасових монтажних стійках.

 
Поточні проекти

Всі проекти

Заміна бункера 100м3. Виготовлений і виконаний монтаж нового бункера.

Виготовлення баштових конструкцій вишок зв'язку висотою - 40, 50, 60, 70 метрів.

Виготовлення та поставка РВС 700 рулонним способом.

Заміна резервуара об'ємом 2000м3 на комплексі перевантаження і переробки тропічних олій. У порту Південний. Delta Wilmar Сінгапур.

 

Результати 2001 - 2020

Металоконструкції - 78 365тн

Рулоніруемие резервуари - 87 037тн

Полистові резервуари - 82 028тн

Новини

Успішно пройдений другий наглядовий аудит ISO 9001-2015. Орган по сертифікації TUV Thuringen Україна.

Команда керівників заводу успішно пройшла тренінг з розробки стратегії розвитку бізнесу з компанією Роланд Бергер. Проект USAID ERA (USA).

Підписано меморандум про створення торгового представництва в Іраку в м Басра з компанією Abdulraouf Chebaro Company.

Top